• "Dermatologia estetyczna jest zupełnie bezpieczna"

  - dr. A. Rabczyńska

   
 • "Zabieg powiększenia ust spełnił moje oczekiwania"

  - Małgorzata Świerczek

   
 • "Polecam Klinikę Murano w Warszawie!"

  Weronika B.

   
 • "Medycyna estetyczna stoi na wysokim poziomie"

  - dr n. med. P. Waglewski

   
 • "Po zabiegu karboksyterapii znów czuję się piękna"

  - Agnieszka S.

   
 

Dbaj o zdrową skórę latem

Chroń swoją skórę przed wczesnymi oznakami starzenia się i poznaj metody leczenia uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni słonecznych.

Nigdy nie jest za późno, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Bez względu na to, czy jesteś w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na raka skóry, czy nie, ważne jest, abyś odpowiednio dbał o swoją skórę, aby zapobiec jej uszkodzeniom. Dermatolog dr Amarpaul Sidhu, którego gabinety znajdują się w Glendora i Rancho Cucamonga w Kalifornii, może pomóc chronić Twoją skórę podczas tych pięknych letnich miesięcy, a także leczyć istniejące już uszkodzenia słoneczne!

Zapobieganie rakowi skóry

Wiemy, jak ekscytujące może być wyjście na zewnątrz przy pięknej słonecznej pogodzie i zaczerpnięcie tak potrzebnej witaminy D. Nie zapomnij tylko o ochronie swojej skóry! Oto kilka wskazówek, dzięki którym zmniejszysz ryzyko uszkodzenia skóry przez słońce i wystąpienia raka:

 • Unikaj słońca w godzinach największego nasłonecznienia, czyli między 10.00 a 14.00, kiedy to istnieje większe ryzyko poparzeń słonecznych. Jeśli musisz wyjść na zewnątrz w tym czasie, zawsze stosuj krem z filtrem, używaj odzieży ochronnej i szukaj cienia, gdy tylko jest to możliwe.
 • Na około 20-30 minut przed wyjściem na dwór zawsze nakładaj obficie krem z filtrem przeciwsłonecznym. Powinieneś używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum działania, chroniącym zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB, o SPF co najmniej 30. Jeśli używasz tego samego kremu z filtrem rok po roku, czas sprawdzić jego datę ważności. W końcu trwałość kremu z filtrem przeciwsłonecznym nie przekracza zazwyczaj trzech lat.
 • Chociaż celem jest ochrona skóry za wszelką cenę, oznacza to również, że należy pomyśleć o delikatnej skórze wokół oczu. Noszenie okularów przeciwsłonecznych jest niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli masz niebieskie lub zielone oczy. Regularne noszenie okularów przeciwsłonecznych może również zapobiegać zaćmie.
 • Jeśli już nosisz okulary przeciwsłoneczne, dobrze jest też założyć kapelusz. Może on ochronić skórę głowy i uszy przed poparzeniem słonecznym. Jeśli zdecydujesz się na kapelusz, który nie ma szerokiego ronda, upewnij się, że zastosowałeś wystarczającą ilość kremu z filtrem przeciwsłonecznym na szyję i uszy.

Leczenie uszkodzeń słonecznych

Jeśli kiedykolwiek wcześniej doznałeś poparzenia słonecznego lub wychodziłeś na zewnątrz bez ochrony przeciwsłonecznej, to z pewnością masz już jakieś uszkodzenia słoneczne. Na szczęście nasz lekarz specjalizujący się w leczeniu skóry w Glendora, CA, oferuje kilka różnych sposobów na poprawę zdrowia i wyglądu Twojej uszkodzonej słońcem skóry:

 • Peelingi chemiczne: Nakładając na skórę specjalny roztwór kwasu, możemy usunąć zewnętrzne warstwy, które są również najbardziej uszkodzone, aby odsłonić zdrowszą, bardziej promienną skórę pod spodem.
 • Terapie laserowe: Frakcyjny resurfacing może być również stosowany w celu stymulowania produkcji kolagenu oraz poprawy tekstury i karnacji skóry, przy jednoczesnej redukcji uszkodzeń posłonecznych, powierzchownych blizn, drobnych linii i zmarszczek.
 • Dermabrazja: Dermabrazja jest podobna do peelingów chemicznych, z jedną istotną różnicą - zamiast stosowania roztworu chemicznego, w dermabrazji używa się specjalnego ręcznego narzędzia, które przesuwa się po skórze, usuwając jej najbardziej zewnętrzne warstwy i odsłaniając zdrowszą skórę.