• "Dermatologia estetyczna jest zupełnie bezpieczna"

    - dr. A. Rabczyńska

     
  • "Zabieg powiększenia ust spełnił moje oczekiwania"

    - Małgorzata Świerczek

     
  • "Polecam Klinikę Murano w Warszawie!"

    Weronika B.

     
  • "Medycyna estetyczna stoi na wysokim poziomie"

    - dr n. med. P. Waglewski

     
  • "Po zabiegu karboksyterapii znów czuję się piękna"

    - Agnieszka S.

     
 

Najważniejsze rodzaje mikrodermabrazji

mikrodermabrazjaW chwili obecnej można wymienić dwa najważniejsze rodzaje zabiegi mikrodermabrazji. Wybór odpowiedniego z nich jest bardzo ważny, bowiem zupełnie inaczej mogą się one sprawdzać w poszczególnych warunkach. Pierwszym z nich jest tak zwana mikrodermabrazja diamentowa. Najczęściej wykonuje się ją przede wszystkim w przypadku delikatnej cery posiadającej skłonności do reakcji alergicznych – w takim wypadku istnieje nikła szansa na jakiekolwiek podrażnienia. W czasie zabiegu tego wykorzystuje się specjalne diamentowe głowice do usuwania wierzchnich warstw naskórka.

zabieg mikrodermabrazjiZ punktu widzenia pacjentki polega to po prostu na przesuwaniu metalową końcówką po skórze twarzy przez wykonującą zabieg kosmetyczkę. Zasysanie przez ową końcówkę zrogowaconego naskórka jest zupełnie bezbolesne; całość nie powinna raczej trwać dłużej niż jedna godzina. Efektem takiego zabiegu jest idealnie gładka i pozbawiona jakichkolwiek podrażnień skóra twarzy. Sporą zaletą jest tutaj to, że mikrodermabrazja diamentowa nie pozostawia na skórze żadnych śladów po proszku, co ma miejsce w przypadku innych rodzajów tego zabiegu.

Najlepiej jest wykonywać ten zabieg za pomocą diamentu naturalnego – warto unikać tych syntetycznych, bowiem nie są one tak skuteczne. Kolejnym często stosowanym zabiegiem jest mikrodermabrazja korudunowa, zwana również proszkową. Zasada jego wykonywania jest dość zbliżona do tego pierwszego, z tą jednak różnicą, że w tym przypadku wykorzystywane są mikronizowane kryształki glinu.

rodzaje mikrodermabrazjiObumarły naskórek na naszej twarzy jest usuwany za pomocą proszku wyrzucanego pod dużym ciśnieniem – w czasie tego zabiegu likwidowane są również wszelkie gromadzące się na skórze twarzy zanieczyszczenia. Jedna końcówka wykorzystywanego tutaj urządzenia odpowiada właśnie za wyrzucanie proszku, podczas gdy druga ma zasysać naskórek. Zabieg trwa około godzinę, ale pozostałe po nim zaczerwienienia na twarzy mogą utrzymywać się jeszcze przez kilka godzin po jego wykonaniu. Zabieg ten odznacza się bardzo silnymi efektami, zatem powinny z niego korzystać osoby zmagające się z problemem intensywnych przebarwień na skórze czy też zbyt mocno rozszerzonych porów. Oprócz tego warto wspomnieć również o mikrodermabrazji tlenowej. Jest ona wykonywana za pomocą wyrzucanego pod dużym ciśnieniem tlenu. Oprócz wszystkich podstawowych efektów zabieg ten może również skutecznie dotlenić naszą skórę i uzupełnić liczne braki w jej strukturze.