• "Dermatologia estetyczna jest zupełnie bezpieczna"

  - dr. A. Rabczyńska

   
 • "Zabieg powiększenia ust spełnił moje oczekiwania"

  - Małgorzata Świerczek

   
 • "Polecam Klinikę Murano w Warszawie!"

  Weronika B.

   
 • "Medycyna estetyczna stoi na wysokim poziomie"

  - dr n. med. P. Waglewski

   
 • "Po zabiegu karboksyterapii znów czuję się piękna"

  - Agnieszka S.

   
 

CoolSculpting w pobliżu mnie dla kolan

Czy zdarzyło Ci się kiedyś włożyć ładną sukienkę lub parę szortów, które pasują naprawdę dobrze, ale niepokoi Cię para nieokreślonych kolan, które wystają tuż pod obszyciem? Nie jesteś sam; wielu mężczyzn i kobiet uważa, że noszą dłuższe ubrania na rzecz krótszych, aby ukryć to, co mogą nazywać "obrzmiałymi" kolanami.

Potrafimy odpowiedzieć na pytanie: "Czy CoolSculpting może pomóc w zwalczaniu tych niepewności związanych z kolanami?". Z pewnością możemy pomóc i mamy nadzieję, że doda Ci nowej sprężystości w kroku.

Tłuszcz na kolanach

Wielu z nas, nawet tych, którzy są umiarkowanie sprawni, może zmagać się z nierównomiernym rozłożeniem tłuszczu w organizmie, a czasami oznacza to gromadzenie kieszeni tłuszczu nad kolanem. To może być trudne do pozbycia się za pomocą ćwiczeń, ponieważ nie ma konkretnej techniki, która celuje w ten obszar. Dla niektórych z nas, po prostu siedzi tam nad rzepką w pełnym świetle, jeśli nosimy szorty lub spódnice o określonej długości. Nie możemy się go pozbyć, ponieważ kolano jest stawem, a nie mięśniem, a zginanie go nie powoduje spalania tłuszczu wokół niego. Podobnie, trening mięśnia czworogłowego uda nam się lekko podnieść, ale prawdopodobnie nie zrobi wiele, aby rzeczywiście pozbyć się tłuszczu.

Podczas gdy dieta jest z pewnością czynnikiem w noszeniu nadmiaru tłuszczu pod skórą, czasami jest to cecha genetyczna, która nęka cię swoim istnieniem. Tak czy inaczej, jeśli jesteś kiwając głową i mówiąc, że "to nie będzie pączkować, bez względu na to, co próbuję", to może być również pytanie; "Czy CoolSculpting nawet pomóc?".

Kolana CoolSculpting

CoolSculpting celuje w konkretne obszary tłuszczu, gdzie ćwiczenia mogą zawieść, ze względu na różne obszary ciała, które są trudne do celowania z ćwiczeń. Będąc w stanie zamrozić z dala tłuszczu na kolanach może wydawać się zbyt piękne, aby było prawdziwe, ale nauka kriolipolizy nie kłamie.

Jako alternatywa dla liposukcji - która może wiązać się z własnymi problemami lub po prostu możesz być zainteresowany opcją niechirurgiczną - kriolipoliza jest wykorzystywana do modelowania sylwetki w sposób nieinwazyjny. Obszar nad kolanem jest schładzany poprzez umieszczenie specjalnie zaprojektowanego aplikatora do kolan z panelami zamrażającymi do temperatury około minus 11 stopni Celsjusza, a komórki tłuszczowe przechodzą proces zwany apoptozą, w którym nie pełnią już swojej funkcji w organizmie. Po prawidłowym i bezpiecznym zamrożeniu komórek, organizm wysyła cytokiny do leczonego obszaru w celu oczyszczenia martwych komórek tłuszczowych, co jest naturalnym procesem.

W ciągu kilku miesięcy od zabiegu rezultaty staną się zauważalne, ponieważ tłuszcz opuszcza ciało w sposób nieszkodliwy dla zdrowia, co pozwala cieszyć się pewnością siebie wynikającą z posiadania bardziej kształtnych kolan.

Jeśli teraz zadajesz sobie pytanie: "Jakie inne obszary mojego ciała mogą być leczone za pomocą CoolSculpting?", to mamy odpowiedź na to pytanie. Są to górna część ud, brzuch, miłosne rączki, tłuszcz na plecach, tłuszcz na klatce piersiowej i podwójne podbródki.

Czynniki ryzyka

Ryzyko dla tej procedury zostały udokumentowane jako dość niskie, z pewnym zaczerwienieniem i obrzękiem w leczonym obszarze bezpośrednio po zabiegu, mrowienie, a następnie drętwienie i ewentualnie uczucie ciągnięcia może być zauważony.