• "Dermatologia estetyczna jest zupełnie bezpieczna"

  - dr. A. Rabczyńska

   
 • "Zabieg powiększenia ust spełnił moje oczekiwania"

  - Małgorzata Świerczek

   
 • "Polecam Klinikę Murano w Warszawie!"

  Weronika B.

   
 • "Medycyna estetyczna stoi na wysokim poziomie"

  - dr n. med. P. Waglewski

   
 • "Po zabiegu karboksyterapii znów czuję się piękna"

  - Agnieszka S.

   
 

5 RZECZY, O KTÓRE NALEŻY ZAPYTAĆ PRZED OPERACJĄ PLASTYCZNĄ

Tak ważna jest wstępna konsultacja z chirurgiem. Wiele osób czyta w Internecie i decyduje, jakiej operacji chcą, nie szukając porady medycznej, a następnie pyta o ceny. Ważne jest jednak, abyś najpierw wziął udział w pierwszej konsultacji, aby ocenić, jaka opcja chirurgiczna jest dla Ciebie odpowiednia.

Podczas wstępnej konsultacji z Dr. di Mauro, wysłucha on i rozważy powody, dla których zdecydowałaś się na operację oraz Twoje oczekiwania. Ta ocena jest tak samo ważna jak fizyczna ocena Twojego ciała.

Po zakończeniu konsultacji, będziesz miał wszystkie informacje potrzebne do dokonania wyboru w sprawie operacji. Oto kilka pytań, które możesz zadać rozważając najlepszą dla siebie terapię.

1. Skąd będę wiedzieć, czy moja operacja zakończyła się sukcesem?

Po pierwsze, należy określić, co oznacza dla Pani/Pana "udany" zabieg. Jakie są twoje cele? Co chcesz, aby operacja się powiodła? Może być to, że chcesz mieć mniej zmarszczek, albo na przykład mniejszy nos.

Zrozumienie Twoich celów pomoże Ci je osiągnąć, ale nie martw się, jeśli nie jesteś pewien, które dokładnie zmiany pomogą Ci wyglądać najlepiej, dlatego tak ważna jest konsultacja z Dr. di Mauro.

2. Jaka procedura najbardziej pomoże mi w osiągnięciu moich celów?

Wcześniej radziliśmy, abyś poświęciła trochę czasu na zastanowienie się nad swoimi celami w zakresie operacji kosmetycznych. Twoja wstępna konsultacja to idealny moment, aby o nich wspomnieć. Aby mieć pewność, że osiągniesz najlepsze rezultaty, nalegamy na konsultację wstępną, abyśmy mogli dokładnie zrozumieć Twoje cele i opracować plan leczenia specjalnie po to, aby je osiągnąć.

Mogą istnieć alternatywy dla leczenia, które pierwotnie były dla Państwa pożądane, na przykład wypełniacz może być dla Państwa lepszą opcją niż lifting twarzy, ponieważ operacja może nie być konieczna do osiągnięcia pożądanego wyglądu.

3. Czy jestem dobrym kandydatem do tego zabiegu? Jeśli nie, co by Pan(i) polecił(a)?

Może zawsze chciałaś powiększyć piersi i w końcu nabrałaś odwagi, aby to zrobić. To świetnie, ale czasami nie zaszkodzi zwolnić na chwilę i omówić swoje cele z chirurgiem.

Może istnieć alternatywa leczenia, która pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy, ma skrócony czas rekonwalescencji lub jest nieinwazyjna. Być może zdecydowałaś się na wszczepienie implantów piersi, ale bardziej odpowiednie byłoby podniesienie piersi.

Zaufaj, że najbardziej wykwalifikowani chirurdzy będą mieli oko do operacji plastycznych i będą mogli "zobaczyć", jakie rezultaty będą najlepsze dla Twojego wieku, skóry i unikalnej struktury kości.

4. Jaki będzie mój powrót do zdrowia?

To pytanie może być podzielone na trzy części:

 • Jak długo będzie trwała rekonwalescencja i kiedy będzie można wznowić normalne czynności.
 • Jakie będą wasze ograniczenia
 • Jakie skutki uboczne mogą wystąpić

Ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, czego należy się spodziewać, aby uniknąć zaostrzenia procesu leczenia lub pomylenia niegroźnych skutków ubocznych z poważniejszymi komplikacjami.

Może się zdarzyć, że zabieg, którego pierwotnie oczekiwałeś, nie będzie współgrał z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zobowiązania do pracy, zobowiązania rodzinne lub ogólnie twój styl życia. Podczas pierwszej konsultacji Dr di Mauro przeanalizuje z Tobą wszystkie możliwości, ponieważ może to być mniej inwazyjny zabieg z krótszym czasem rekonwalescencji, który nadal może osiągnąć Twoje cele chirurgii kosmetycznej.

5. Jak długo będą trwały wyniki?

Jest to bardzo częste pytanie, nad którym prawdopodobnie zastanawiałaś się. Dr di Mauro omówi z Tobą realistyczne oczekiwania i omówi kroki, które możesz podjąć, aby przedłużyć życie Twojego nowego wyglądu, pomagając Ci osiągnąć najlepsze rezultaty. Oczywiście, te pytania tylko zarysowują powierzchnię. Podczas wstępnej konsultacji, nie krępuj się zadawać żadnych pytań, ani też pytań uzupełniających, które możesz mieć. Bądź ciekawa i rozszerzona - żadne pytanie nie jest za duże ani za małe!