• "Dermatologia estetyczna jest zupełnie bezpieczna"

  - dr. A. Rabczyńska

   
 • "Zabieg powiększenia ust spełnił moje oczekiwania"

  - Małgorzata Świerczek

   
 • "Polecam Klinikę Murano w Warszawie!"

  Weronika B.

   
 • "Medycyna estetyczna stoi na wysokim poziomie"

  - dr n. med. P. Waglewski

   
 • "Po zabiegu karboksyterapii znów czuję się piękna"

  - Agnieszka S.

   
 

CZY JESTEŚ KANDYDATEM DO REDUKCJI MĘSKICH PIERSI?

Ludzie częściej widzą płaską klatkę piersiową jako męską. Tak więc, to może być niezwykle żenujące dla mężczyzn mieć nadmiar rozwoju tkanki piersiowej, powodując wygląd podobny do piersi. Według niektórych raportów około 30% mężczyzn zostanie dotkniętych w pewnym momencie ich życia i około 1 na 4 mężczyzn powyżej 50 roku życia będzie miał pewien stopień powiększenia piersi.

Powiększone męskie piersi, warunek znany jako ginekomastia, jest rozwój tkanki tłuszczowej i utwardzonej tkanki pod otoczką piersiową. Jest to zazwyczaj spowodowane brakiem równowagi poziomu testosteronu i estrogenu, ale może być wiele przyczyn, w tym;

 • Używanie alkoholu lub sterydów
 • Antybiotyki
 • Niektóre antydepresanty
 • Chemioterapia
 • Nadczynność tarczycy
 • Proces starzenia się

Mężczyźni zazwyczaj rozwijają ginekomastię w jednym z trzech okresów w życiu.

1. Jako niemowlę, które normalnie samo się rozwiązuje po 2-3 tygodniach.

2. W okresie dojrzewania, głównie z powodu wahań hormonalnych i może trwać wszędzie od 6 miesięcy do kilku lat.

3. Wreszcie 1 na 4 mężczyzn pomiędzy 50 a połową 60 roku życia rozwija ginekomastię w pewnym stopniu.

Stan ten może być szczególnie żenujący i wielu mężczyzn będzie unikać czynności związanych z byciem bez koszulki, ponieważ stan ten może wpłynąć na ich pewność siebie. Ginekomastia jest łatwo uleczalna i zazwyczaj nie ma skutków ubocznych.

Stan ginekomastii jest klasyfikowany w systemie klasyfikacji, podzielony na cztery różne etapy ginekomastii.

1. Pseudo ginekomastia: Pierwsze stadium często występuje u młodszych pacjentów. Można ją jednak rozwinąć w każdym wieku.

2. Ginekomastia gruczołowa (ginekomastia gruczołowa): Ta forma ginekomastii występuje częściej u chudych mężczyzn, którzy często ćwiczą, na przykład kulturystów. Ponieważ odsetek tłuszczu jest tak niski w tym przypadku, tworzenie piersi jest spowodowane przez tkanki gruczołowej. (Liposukcja nie jest stosowana w tym zabiegu).

3. Ginekomastia mieszana: Mężczyźni z mieszaną ginekomastią mają zarówno wzrost piersi jak i nadmiar skóry. W tym zabiegu stosuje się liposukcję.

4. Masywna redukcja wagi ciała: Otyłość jest częstym i narastającym problemem. Przy odchudzaniu w celu osiągnięcia stabilnej masy ciała może pozostać znaczna ilość skóry, która może być usunięta chirurgicznie.

Jakie są techniki chirurgiczne?

Leczenie ginekomastii jest zazwyczaj wykonywane dwoma różnymi rodzajami operacji.

Excision

Techniki wycięcia są zazwyczaj zalecane w przypadku konieczności usunięcia gruczołowej tkanki piersiowej i/lub nadmiaru skóry. Metodę tę stosuje się również w przypadku, gdy brodawka sutkowa musi zostać zmniejszona lub zmieniona jej pozycja, aby uzyskać bardziej męski kontur. Można to wykonać w ramach sedacji lub ogólnej estetyki, a chirurg omówi z Tobą te opcje podczas konsultacji.

Liposukcja

Liposukcja daje możliwość usuwania (zlokalizowanych) złogów tłuszczu. Te złogi tłuszczu są często odporne na działanie diety i ćwiczeń fizycznych. Do tego zabiegu często stosuje się znieczulenie miejscowe, ale w niektórych przypadkach możliwe jest poddanie się zabiegowi w pełnym znieczuleniu. Chirurg wykonuje małe nacięcia i usuwa tłuszcz, zaszywając okolicę/e po nich.

Wyniki i powrót do zdrowia

Po zabiegu zostaniesz zaopatrzona w odzież kompresyjną, która zminimalizuje obrzęk i wesprze kontur piersi podczas gojenia. Ważne jest, aby dać sobie czas na gojenie się, unikać ćwiczeń i wziąć kilka dni wolnego od pracy. Twój chirurg przepisze Ci leki zapobiegające infekcji i zwalczające ból. W większości przypadków możesz wrócić do pracy w ciągu tygodnia, jeśli dobrze się goisz.

Wyniki po operacji będą natychmiast widoczne. Z tymi dniami obrzęk naturalnie zmniejszy się, a rezultat stanie się jeszcze bardziej widoczny.