Prawdy i mity o depilacji laserowej
Depilacja laserowa w ostatnich latach to prawdziwa rewolucja w kosmetologii. Efekty jakie daje robią furorę zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn. Dzięki takiemu zabiegowi można się cieszyć gładka skórą przez wiele tygodni, a sam zabieg jest w pełni bezpieczny i szybki, co daje olbrzymi komfort pacjentom. W salonach kosmetycznych oferujących tego typu zabiegi nie brakuje Pań, ale także i Panów, którzy chcą się pozbyć nadmiaru owłosienia z różnych części ciała.
Czy taki zabieg jest na pewno bezpieczny?
Oczywiście, ponieważ jest to zupełnie nieinwazyjna metoda usuwania owłosienia. Po zabiegu nie odczuwa się podrażnienia skóry ani pieczenia, a dzięki temu z powodzeniem jest stosowany także na najbardziej delikatnych miejscach na skórze takich jak pachy, górna warga czy bikini. Jest to możliwe dzięki temu, że wiązka lasera niszczy mieszki włosowe nie naruszając naskórka.
Czy depilacja przebiega bezboleśnie?
Niezupełnie, ponieważ pacjentka może odczuwać delikatne szczypanie lub pieczenie, a stopień odczuwania bólu zależy od indywidualnych predyspozycji danej osoby.
Czy zabiegi należy powtarzać?
Tak, ponieważ proces wzrostu włosów nie jest równy, a wiązka lasera niszczy tylko te włosy które są akurat w fazie wzrostu. Najczęściej powtarza się trzy do pięciu zabiegów odstępstwie kilku tygodni, ale zależy to od indywidualnych predyspozycji.
Jak trwałe są efekty depilacji?
Po serii naświetleń można usunąć trwale od 8- do 92% owłosienia w danym miejscu. Niekiedy zabieg należy powtórzyć po około 2 latach.
Czy depilacja laserowa jest u wszystkich skuteczna?
Nie, ponieważ zależy to od karnacji skóry i koloru owłosienia. Najłatwiej usuwa się grube, ciemne włoski, z jaśniejszymi zazwyczaj trzeba wykonać więcej zabiegów.
Jak działa wiązka lasera?
Depilacja laserowa wykorzystuje fototermolizę, czyli pochłanianie światła przez barwnik włosa znajdujący się w mieszku włosowym. Powstaje energia cieplna, która skutecznie niszczy mieszki włosowe.
Kiedy nie można przeprowadzić zabiegu depilacji?
Przeciwwskazaniem jest ciąża, skaleczenia oraz choroby skóry takie jak bielactwo, opryszczka i łuszczyca. Depilacji laserowej powinny unikać też osoby ze skłonnością do przebarwień skóry.
Jak należy się przygotować do zabiegu?
Nie należy używać kosmetyków złuszczających skórę, depilatorów, ani opalać się.
Jakie są koszty depilacji?
W zależności od miejsca ceny wahają się od 100 do 1000 zł.
Jak reaguje skóra na zabieg?
Może być zaczerwieniona i delikatnie podrażniona, lecz objawy te szybko znikają.
O czym pamiętać przed i po zabiegu?
Przed zabiegiem warto skonsultować się z dermatologiem który oceni stan naszej skóry, natomiast po zabiegu unikajmy opalania przez kilka tygodni.