• "Dermatologia estetyczna jest zupełnie bezpieczna"

  - dr. A. Rabczyńska

   
 • "Zabieg powiększenia ust spełnił moje oczekiwania"

  - Małgorzata Świerczek

   
 • "Polecam Klinikę Murano w Warszawie!"

  Weronika B.

   
 • "Medycyna estetyczna stoi na wysokim poziomie"

  - dr n. med. P. Waglewski

   
 • "Po zabiegu karboksyterapii znów czuję się piękna"

  - Agnieszka S.

   
 

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowymWypełnianie zmarszczek z wykorzystaniem kwasu hialuronowego daje najlepszy efekt w odniesieniu do tych z nich, które pojawiają się na policzkach, wokół ust, na czole oraz wokół oczu. Kwas sprawdza się jednak i wówczas, gdy chcemy wyeliminować wyraźnie zaznaczone bruzdy wargowo-nosowe. Podczas zabiegu przyjmuje on postać żelu wstrzykiwanego z wykorzystaniem bardzo cienkiej igły wprost w linię zmarszczki.

Wypełnienie jej pobudza skórę do procesów regeneracyjnych, przez około 12 miesięcy wygląda więc ona znacznie lepiej niż miało to miejsce przed zabiegiem. Rezultat jest zresztą widoczny niemal natychmiast, a twarz nie traci swojego naturalnego wyglądu. Długość utrzymywania się w skórze kwasu hialuronowego nie zawsze jest taka sama. Wiele zależy od rodzaju zastosowanego preparatu, stopnia jędrności skóry, a nawet od wieku osoby, która decyduje się na przeprowadzenie zabiegu.

kwas hialuronowy

Efekty ogranicza przy tym w czasie zarówno palenie papierosów, jak i nadmierne opalanie się. Preparaty z kwasem hialuronowym przynoszą znakomite rezultaty, nigdy jednak nie utrzymują się one przez całe życie. Jest to swego rodzaju gwarancja bezpieczeństwa, żel wchłania się bowiem całkowicie tak, że nie pozostaje po nim żaden ślad. Tuż po zabiegu mamy prawo spodziewać się obrzęku, zaczerwienienia, zasinienia, nadmiernej wrażliwości na dotyk, a nawet bólu i swędzenia, objawy te ustają jednak już po 1-2 dniach od momentu wstrzyknięcia preparatu.