• "Dermatologia estetyczna jest zupełnie bezpieczna"

  - dr. A. Rabczyńska

   
 • "Zabieg powiększenia ust spełnił moje oczekiwania"

  - Małgorzata Świerczek

   
 • "Polecam Klinikę Murano w Warszawie!"

  Weronika B.

   
 • "Medycyna estetyczna stoi na wysokim poziomie"

  - dr n. med. P. Waglewski

   
 • "Po zabiegu karboksyterapii znów czuję się piękna"

  - Agnieszka S.

   
 

Odkryj zalety depilacji laserowej

depilacja laseremZabiegi depilacji laserowej cieszą się obecnie sporą popularnością, i na wykonywanie czegoś takiego decyduje się coraz więcej ludzi. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, bowiem odznaczają się one znakomitą skutecznością – w niektórych przypadkach wystarczy dosłownie kilka sesji tego typu, aby raz na zawsze pozbyć się wszystkich przeszkadzających nam włosków na ciele. Co więcej, pod wieloma względami zabiegi wykonywane laserem są również znacznie korzystniejsze dla naszej skóry niż te tradycyjne, bowiem nie pozostawiają po sobie żadnych podrażnień czy przebarwień. Zabieg depilacji laserowej polega na całkowicie bezpowrotnym usuwaniu włosów z wybranych części ciała.

Depilacja laserowa pachZa pochłanianie promieniowania laserowego odpowiedzialna jest melanina, czyli barwnik znajdujący się w naszych włoskach. W przypadku ciemnych włosów laser pochłaniany jest przez cebulki, które są w tym procesie całkowicie niszczone. Po zaniknięciu cebulek włosy tracą możliwość odrastania. Warto zauważyć, że skuteczność takich zabiegów jest ściśle uzależniona od częstotliwości oraz ilości, w jakiej zostaną one wykonane. W przypadku pach, bikini oraz twarzy powinno to być minimum 5-6 zabiegów wykonanych w odstępie 4-6 tygodni; jeśli usuwamy włosy z nóg, to zabiegi powinny być wykonywane w odstępach nawet do 2-3 miesięcy.

Tak duże odstępy nie mają jednak wpływu na skuteczność zabiegów, bowiem za każdym razem konkretne partie włosów są niszczone całkowicie. Głównym powodem dla którego takie odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami są konieczne jest fakt, że dane partie włosów nie rosną równocześnie.

zabieg depilacji laserowejZ tego też powodu w ciągu jednego zabiegu laser jest w stanie usunąć jedynie te włoski które są na tyle duże, że można je zobaczyć gołym okiem – pozostałe tkwią niejako „uśpione” w skórze, i po pewnym czasie mogą wyrosnąć w miejsce tych usuniętych. Jednorazowe wykonanie zabiegu jest w stanie usunąć około 30% włosków z danej części ciała; jeśli zatem chcemy pozbyć się ich na dobre, to konieczne jest przeprowadzenie takiej depilacji kilkakrotnie. Depilacja laserowa jest możliwa wyłącznie u osób posiadających włosy ciemne oraz brązowe, bowiem działanie lasera wpływa właśnie na znajdujący się w nich barwnik. Jeśli ktoś posiada włosy jasne, rude lub siwe, to zabiegi te nie przyniosą mu żadnych efektów. Sama skuteczność takich zabiegów jest uzależniona od kilku najważniejszych czynników: wspomnianego już koloru włosów, ich grubości, karnacji skóry pacjenta oraz obszaru ciała poddawanego depilacji. Najlepsze efekty uzyskują tutaj osoby które oprócz ciemnych włosów posiadają równocześnie jasną skórę.