• "Dermatologia estetyczna jest zupełnie bezpieczna"

  - dr. A. Rabczyńska

   
 • "Zabieg powiększenia ust spełnił moje oczekiwania"

  - Małgorzata Świerczek

   
 • "Polecam Klinikę Murano w Warszawie!"

  Weronika B.

   
 • "Medycyna estetyczna stoi na wysokim poziomie"

  - dr n. med. P. Waglewski

   
 • "Po zabiegu karboksyterapii znów czuję się piękna"

  - Agnieszka S.

   
 

Wszystko o depilacji laserowej

Depilacja laserowaW obecnych czasach wiele kobiet traktuje usuwanie zbędnego owłosienia z poszczególnych miejsc na swoim ciele praktycznie jako obowiązek, nie mówiąc już o tym, że często decydują się na to również mężczyźni. Te najbardziej podstawowe metody takie jak przede wszystkim golenie nie są trudne w wykonaniu, ale równocześnie ich skuteczność i trwałość efektów pozostawia wiele do życzenia. Z tego też powodu zdecydowanie warto zainteresować się coraz to popularniejszym obecnie zabiegiem, jakim jest depilacja laserowa. Depilacja laserowa praktycznie całkowicie wyparła zabiegi elektrolizy i termolizy.

zabieg depilacji laserowejMiały one wiele wad – przede wszystkim były bolesne dla pacjentów, zaś ich efekty nie były zbyt trwałe. Zabiegi depilacji laserowej są wolne od takich mankamentów, bowiem przy odpowiednim wykonaniu można za jego pomocą rzeczywiście bezpowrotnie usunąć przeszkadzające nam akurat włosy. Aby móc poddać się takiemu zabiegowi, na samym początku musimy oczywiście odpowiednio się do niego przygotować. Na kilka dni przed jego wykonaniem powinniśmy zrezygnować z alkoholu; sama skóra w miejscu w którym taki zabieg ma być przeprowadzony powinna zostać umyta – można przy tym skorzystać jedynie z łagodnego mydła, bez żadnych dodatkowych balsamów czy kremów. Dzień przed wykonaniem depilacji warto zgolić włosy maszynką, ale bez używania żadnych innych przyborów. Warto wiedzieć o tym, że do uzyskania rzeczywiście trwałego efektu bardzo często koniecznie może być kilkukrotnie powtórzenie takiego zabiegu.

depilacja laserowa warszawaLaser jest bowiem w stanie niszczyć jedynie te włosy które są akurat w fazie wzrostu, a musimy pamiętać, że rosną one w końcu w różnym tempie. Pierwszy zabieg niszczy zatem około 30-50% włosów znajdujących się w danym miejscu, podczas gdy po trzecim zniszczeniu ulega nawet ponad 80%. Wiele zależy tu jednak od typu wykorzystywanego akurat lasera oraz od naszych indywidualnych warunków fizycznych – w niektórych przypadkach do uzyskania pełnej skuteczności konieczne może być powtórzenie czegoś takiego 6-8 razy. Często stosuje się tu tak zwane zabiegi utrwalające, wykonywane nawet po roku czy dwóch, których celem jest ostateczne usunięcie wszystkich pozostałych włosków. Mówiąc generalnie, zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny, choć niektóre osoby mogą go odczuć w dość nieprzyjemny sposób. Szczególnie narażeni są na to pacjenci z ciemną karnacją i ciemnymi włosami, ale nawet u nich w najgorszym wypadku może to być najwyżej lekkie pieczenie albo szczypanie.